Czy to ostateczny koniec wsparcia dla programu Symfonia Mała Księgowość?

Wraz z postępem technologicznym, coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swoich operacji księgowych do chmury. Zjawisko to mogli w ostatnich latach zaobserwować użytkownicy jednego z najpopularniejszych rozwiązań na rynku do prowadzenia uproszczonej księgowości. Symfonia już ponad 2 lata temu ogłosiła koniec wsparcia dla programu Symfonia Mała Księgowość. Ta decyzja z pewnością wpłynie na tysiące biur rachunkowych i przedsiębiorców korzystających z tego oprogramowania, ale jednocześnie otwiera drzwi do wypróbowania nowoczesnych rozwiązań, takich jak najświeższy program chmurowy Symfonii – program Symfonia eBiuro.

Co z biurami rachunkowymi, które pracowały na programie Symfonia Mała Księgowość?

Użytkownicy programu, którzy do końca roku 2023 nie zdecydowali się na zakup Symfonii eBiuro będą mieli ograniczony dostęp do Symfonia Mała Księgowość. Utracą możliwość zakładania nowych miesięcy w programie, co oznacza, że nie będzie możliwości pracy na styczniu 2024. Jednak program umożliwi użytkownikom pracę w wersji ograniczonej.

Aby skorzystać z tej funkcji, należy zainstalować program Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość w wersji 2023.d lub nowszej. Kolejne wersje (np. 2023.e, 2023.f itp.) oraz planowane wydania deklaracyjne również działają w trybie wersji ograniczonej, co oznacza, że:

  • Otrzymasz bezterminowy dostęp do danych archiwalnych w bazie danych produktu Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość.
  • Możesz wprowadzać nowe dokumenty, edytować je i dokonywać korekt w dokumentach z roku 2023 i lat wcześniejszych.
  • Zakończysz rok obrachunkowy 2023, generujesz eDeklaracje i pliki JPK za 2023 rok oraz lata wcześniejsze.
  • Zainstalujesz aktualizacje, które zawierają nowe wzory deklaracji za rok 2023 (o wydaniu tej wersji poinformujemy Cię osobnym komunikatem).
  • Wyślesz eDeklaracje i pliki JPK na bramkę Ministerstwa Finansów za pomocą pakietu eBox. Zostanie on wydłużony bezterminowo na podstawie zgłoszenia aktywacyjnego. Kartę rejestracyjną możesz do nas wysłać już dziś, a za aktywację nie pobierzemy żadnej opłaty.

Jednak w trybie wersji ograniczonej nie będziesz mógł:

  • Założyć i pracować w roku kolejnym po zakończeniu licencji (koniec licencji nastąpi 31.12.2023 roku).
  • Wybrać roku późniejszego niż rok, w którym zakończyła się licencja.
  • Generować deklaracji za okresy/lata po zakończeniu licencji.
  • Zmienić daty (data programu nie może być późniejsza niż koniec roku, w którym zakończyła się licencja). Zmiana na datę wcześniejszą nie jest ograniczona.

Przejście na Chmurowe Rozwiązanie: eBiuro jako kontynuacja pracy

W obliczu zakończenia wsparcia dla Symfonii Małej Księgowości, przedsiębiorcy muszą poszukać nowych opcji, umożliwiających im bezpieczną migrację danych przy zachowaniu ciągłości pracy. Producent oprogramowania rekomenduje migracje na program Symfonia eBiuro. Jest to program  chmurowy do obsługi uproszczonej księgowości, który oferuje użytkownikom szereg korzyści:

Dostępność z Dowolnego Miejsca

Korzystanie z programu w chmurze umożliwia dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie, co jest szczególnie przydatne dla firm wieloodziałowych lub pracujących w trybie zdalnym.

Bezpieczeństwo Danych

Chmurowe rozwiązania, takie jak ebiuro, są projektowane z myślą o najnowszych standardach bezpieczeństwa danych. Regularne aktualizacje i monitorowanie zapewniają ochronę przed atakami cybernetycznymi.

Elastyczność i Skalowalność

eBiuro w chmurze umożliwia elastyczne dostosowanie się do potrzeb firmy. Można łatwo skalować zasoby w zależności od rozwoju działalności.

Integracje z Innymi Systemami

Program eBiuro, oferuje łatwe integracje z innymi narzędziami, z których korzystają firmy, co ułatwia płynniejsze zarządzanie całą firmą.

Automatyczne Aktualizacje

W przeciwieństwie do tradycyjnych programów, które wymagają ręcznej aktualizacji, ebiuro w chmurze jest aktualizowane automatycznie, co eliminuje konieczność dodatkowych opłat za wsparcie serwisowe innych firm oraz martwienia się o utratę dostępu do najnowszych funkcji.

Nielimitowana ilość użytkowników

Niezależnie od wykupionego pakietu, do platformy eBiura ma dostęp nielimitowana ilość użytkowników. Dzięki temu firma mimo rozwoju nie musi martwić się o dodatkowe koszty.

Czy migracja na eBiuro jest trudna?

Wiele firm obawia się skomplikowanej migracji danych do nowego systemu. Symfonia zadbała o klientów w zakresie przeniesienia danych i przygotowała specjalny migrator, który prowadzi użytkownika krok po kroku i pozwala na przeprowadzenie tego procesu w szybki i bezproblemowy sposób.

Chcesz poznać historie naszych klientów, którzy od wielu miesięcy z sukcesem prowadzą swoje firmy na programie Symfonia eBiuro? Poznaj historię naszej klientki – Pani Agnieszki, która ceni sobie łatwość użytkowania nowego programu i możliwości pracy z dowolnego miejsca, jakie daje jej system. 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą cieszyć się nowym programem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *