Gotowi na KSeF

Symfonia KSeF - Kompleksowe oprogramowanie do obsługi Krajowego Systemu eFaktur

Co to jest KSeF?

Krajowy System e-Faktur to ogólnokrajowy system teleinformatyczny stworzony do generowania, przechowywania i przesyłania faktur w uporządkowanej formie – faktur elektronicznych.
System umożliwia wysyłanie, odbieranie oraz analizę zawartości e-Faktur. Po wprowadzeniu danych do systemu, każda faktura otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny i jest następnie weryfikowana pod kątem zgodności z modelem strukturalnej faktury. Uznaje się, że faktura ustrukturyzowana została wystawiona i dostarczona w chwili nadania jej numeru identyfikacyjnego.

Czym jest KSeF w Symfonii?

Krajowy System eFaktur w Symfonii to nowoczesne narzędzie zintegrowane z modułami Symfonii, które umożliwia elektroniczne przesyłanie i odbieranie faktur pomiędzy systemem KSeF, a programami ERP oraz przechowywanie faktur w chmurze. Dzięki niemu proces fakturowania staje się szybszy, bezpieczniejszy i bardziej efektywny.

Możliwości KSeF w Symfonii:

Łatwiejsze wysyłanie eFaktur

Sprawne odbieranie Faktur do programów

Bezpieczne przechowywanie

Zalety korzystania z KSeF w Symfonii:

Oszczędność
czasu

Eliminacja ręcznych procesów pozwala zaoszczędzić cenny czas, który można przeznaczyć na strategiczne aspekty biznesowe.

Unikanie
błędów

Elektroniczny system faktur eliminuje ryzyko ludzkich błędów, co przekłada się na większą dokładność i rzetelność dokumentów.

Zgodność z prawem

KSeF w Symfonii zapewnia zgodność z obowiązującymi przepisami, co redukuje ryzyko kar finansowych związanych z nieprawidłowym fakturowaniem.

Usprawniona komunikacja

Łatwość w generowaniu i wysyłaniu eFaktur przyczynia się do bardziej efektywnej komunikacji z kontrahentami.

Sam wybierz, jak chcesz korzystać z KSeF w Symfonii

Symfonia KSeF w Symfonia Finanse i Księgowość

Symfonia Finanse i Księgowość upraszcza obsługę e-faktur zgodnie z Krajowym Systemem e-Faktur, umożliwiając skupienie się na kluczowych aspektach działalności. Odkryj korzyści płynące z integracji Symfonii Finanse i Księgowość z Symfonią KSeF.

Symfonia KSeF w Symfonia Handel

Symfonia Handel to kompleksowe oprogramowanie, zintegrowane zarówno z Symfonią Finanse i Księgowość, Symfonią KSeF i Krajowym Systemem e-Faktur. Symfonia Handel oferuje zaawansowane funkcje, intuicyjny interfejs oraz pewność, że wszystkie operacje są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Symfonia KSeF w Symfonia eBiuro

Symfonia eBiuro to narzędzie przeznaczone dla mikro i małych firm, umożliwiające obsługę Krajowego Systemu e-Faktur. Dodatkowo, dostępne jest w formie aplikacji mobilnej na systemy iOS i Android, zapewniając wygodę korzystania z rozwiązania w dowolnym miejscu i czasie.

Symfonia KSeF w Symfonia Obieg Dokumentów

SOD pozwala na rejestrowanie i akceptacja e-faktur w Twojej Firmie. Dzięki Symfonicznemu obiegowi dokumentów możesz dopasować swoje procesy księgowe, wykorzystując zaawansowaną integrację Symfonii Obieg Dokumentów z Symfonią KSeF. Przyjmuj e-faktury bezpośrednio, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania dokumentów i zoptymalizuj swoje operacje.

Jakie faktury obsługuje Symfonia KSeF?

eFaktury wysyłane i odbierane za pomocą platrofrmy KSeF mają ustrukturyzowany format XML. Dzięki temu rozszerzeniu możliwe jest pełne odczytywanie i przetwarzanie wszelkich informacji zawartych w fakturze. Struktura ta jest zdefiniowana zgodnie z konkretnym standardem, będącym wspólnym i jednolitym dla dokumentów w obiegu.

Uzupełnij poniższy formularz - a my oddzwonimy

KSeF

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zobacz naszą sesję Q&A,

Podczas której
odpowiadaliśmy na pytania naszych klientów.

KSeF dalej jest dla Ciebie niejasny?

Zerknij na najczęściej zadawane pytania:
Ile kosztuje KSeF?

Koszt korzystania z KSeF za pośrednictwem Symfonii jest uzależniony przede wszystkim od ilości e-faktur wysyłanych i odbieranych przez daną firmę. Każda wysłana i odebrana e-fakrura liczy się jako 1 e-dokument. Użytkownicy programu wykupują specjalne paczki e-dokumentów w opcji 12 oraz 24 miesięcznej.

Czy istnieje możliwość przesłania e-faktury bezpośrednio do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) bez konieczności korzystania z aplikacji Symfonii KSeF?

W ramach ekosystemu Symfonia KSeF, aplikacja ta stanowi kluczowe ogniwo w przekazywaniu e-faktur do Krajowego Systemu e-Faktur, pełniąc niezbędną rolę pośrednika w tym procesie. Warto jednak zaznaczyć, że Symfonia Handel i Symfonia KSeF zostały zoptymalizowane do współpracy, umożliwiając użytkownikom wystawiającym faktury w systemie Handel korzystanie z usługi Symfonii KSeF w sposób niejawny. Działa ona harmonijnie w tle jako w pełni zintegrowana usługa z Symfonią Handel, eliminując konieczność bezpośredniego korzystania z Symfonii KSeF przez użytkownika.

Czy istnieje możliwość masowego przesyłania faktur do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)?

Tak, Symfonia KSeF umożliwia przekazywanie faktur zbiorczo do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Czy Symfonia KSeF pozwala na importowanie faktur wystawionych w innych systemach magazynowych?

Symfonia KSeF automatycznie pobiera e-faktury bezpośrednio z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), co oznacza, że nie ma znaczenia, z jakiego oprogramowania została przesłana faktura do KSeF. Ponadto Symfonia KSeF posiada własne API, umożliwiające integrację z innymi rozwiązaniami, w tym także z systemami pochodzącymi od różnych dostawców oprogramowania IT.

A ty, jesteś już gotowy na KSeF?

Nie daj się zaskoczyć i wyceń wdrożenie KSeF w swojej firmie już dziś!