OCR w systemie ITE Workflow

OCR w systemie ITE Workflow
ocr w systemie ITE Workflow

OCR w systemie ITE Workflow

Odpowiadając na potrzeby i sugestie naszych klientów, którzy korzystają z naszegoo autorskiego systemu do obiegu dokumentów, wprowadziliśmy nową funkcjonalność OCR w systemie ITE Workflow.

OCR to skrót od angielskiej nazwy Optical Character Recognition. Jest to zaawansowana funkcja, która pozwala użytkownikom przekształcać papierowe dokumenty i obrazy tekst.

40 razy szybciej od ręcznego przepisywania

Rozpoznawanie dokumentów jest 40 razy szybsze niż ręczne przepisywanie. Cytując tylko jedną twardą liczbę: (bardzo) szybki pracownik pisze około 200 znaków na minutę, najszybsze oprogramowanie OCR rozpoznaje około 1600 znaków na sekundę na „przyzwoitym” komputerze. 

Jak to działa w 4 krokach:

  1. Zeskanuj papierową fakturę kosztową do konkretnego folderu
  2. Automat wykryje nowy plik w folderze i na tej podstawie utworzy dokument w systemie ITE Workflow. W trakcie tworzenia nowego dokumentu funkcjonalność OCR  w systemie ITE Workflow rozpozna i uzupełni standardowe pola znajdujące się na fakturze: daty sprzedaży, terminy płatności, kontrahenci, kwoty itp.
  3. Pracownik, mając podgląd na skan dokumentu, ma możliwość zweryfikowania poprawności odczytanych danych i ewentualnej ich korekty.
  4. Jeśli wszystko się zgadza uzupełniony dokument w formie elektronicznej rozpoczyna ścieżkę akceptacji w firmie (opisy merytoryczne, ustawienie dekretacji) aby w ostateczności trafić do bufora w  module finansowo-księgowym.

Jakie korzyści daje OCR:

Korzyści z używania oprogramowania OCR jest dużo, z których najważniejszą jest ilość czasu, którą zaoszczędzisz. Zamiast przepisywać cały dokument, aby mieć jego cyfrową i edytowalną kopię na komputerze, możesz po prostu zeskanować dokument papierowy i aktywować funkcję OCR.

Zaoszczędzi ci to również czasu, ponieważ nie musisz ręcznie przeszukiwać stosu dokumentów, jeśli szukasz określonego dokumentu. Po digitalizacji plików możesz po prostu wyszukać określone słowa kluczowe na komputerze.