Integracja sklepu PrestaShop z Sage Symfonia

integracja prestashop Sage Symfonia

Program SymSync umożliwia wymianę danych, integrację pomiędzy Sage Symfonią a sklepem internetowym PrestaShop. Istnieje także możliwość dostosowania programu do innych platform internetowych.

SymSync współpracuje z Symfonią ERP oraz Symfonią Handel (Symfonią Handel Premium) od wersji 2010.

Do działania programu SymSync od wersji 3.0 nie jest wymagane bezpośrednie połączenie z serwerem SQL (MySQL) sklepu. Integracja sklepu internetowego PrestaShop z Sage Symfonia odbywa się w całości przez API (broker).

Praca z integratorem odbywa się w całości z poziomu Symfonii za pomocą dodatkowych menu kontekstowych w kartotece sprzedaży (bufor) i w kartotece towarów.

Pobieranie zamówień

SymSync umożliwia pobranie wybranych zamówień ze sklepu do Symfonii. Program automatycznie podpowiada zamówienia, które nie zostały jeszcze przetworzone. Następnie zamówienie zostaje zaimportowane do Symfonii, gdzie trafia do bufora w kartotece Sprzedaży, gdzie zamówienie może zostać dowolnie zmodyfikowane, a następnie zrealizowane jako dowolny dokument (faktura VAT, paragon itp).

Integrator ma możliwość wiązania towarów ze sklepu z towarami w Symfonii na podstawie kodu towaru, dzięki czemu realizowana jest normalna gospodarka magazynowa (towar zostaje zarezerwowany lub zdjęty ze stanu w magazynie Symfonii). SymSync obsługuje także towary/usługi jednorazowe oraz opcje/warianty towarów (każdy wariant towaru w sklepie internetowym musi mieć przypisany swój symbol).

SymSync zakłada także odpowiednie kartoteki kontrahentów (wiązane wg ID klienta), obsługuje także dodatkowe adresy dostawy.

Import towarów

Funkcja ta umożliwia import wybranych towarów ze sklepu do Symfonii. Na podstawie pola “Symbol” program aktualizuje lub zakłada nowe wpisy w kartotece towarowej. Importowane są takie pola jak (do wyboru): kod/symbol, nazwa, opis, ceny, stawka VAT, waga.

Eksport towarów

Funkcja ta umożliwia aktualizację lub eksport wybranych lub wszystkich towarów z Symfonii do sklepu. W zależności od wybranych parametrów pracy, program może zakładać nieistniejące towary lub wyłącznie aktualizować już istniejące rekordy. Funkcja ta może także aktualizować stany magazynowe w sklepie na podstawie stanów magazynowych w Symfonii (z rezerwacjami lub bez, z wybranych lub wszystkich magazynów).

Program umożliwia także synchronizację w/w informacji w harmonogramie w określonym interwale (np. co 10 minut).

Chcesz poznać szczegóły integracji PrestaShop z Sage Symfonia oraz otrzymać ofertę?
Skontaktuj się z naszym działem handlowym 

Łukasz Dobrowolski // lukasz.dobrowolski@itexcellence.pl // tel 530 750 523