Dzień bezpiecznego Internetu

bezpieczny internet

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy pod hasłem “Działajmy razem!”, a w Polsce obchodzimy już 16 edycję tej ważnej inicjatywy. Komisja Europejska zainicjowała DBI w 2004 roku, a obecnie akcja obejmuje nie tylko Europę, lecz także inne kontynenty.

Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież oraz edukacja rodziców i nauczycieli w zakresie cyberbezpieczeństwa. Tegoroczne hasło przypomina nam, że to zadanie dotyczy wszystkich: opiekunów, nauczycieli, dostawców treści i usług internetowych.

W ubiegłym roku zorganizowano aż 3977 akcji na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów, angażując szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne. Zachęcamy do zaangażowania się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci, które mogą być organizowane przez cały luty.

Jeśli chcesz się zaangażować, zgłoś swoją inicjatywę na stronie http://www.dbi.pl. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia – możesz zorganizować zajęcia edukacyjne, przedstawienia teatralne, warsztaty z psychologiem, konkursy plastyczne itp.

Działajmy razem dla bezpiecznego internetu dla naszych dzieci!

🔗 Więcej informacji:

www.dbi.pl 

www.facebook.pl/bezpiecznyinternet

🌐 Inicjatywę wspierają: Polskie Centrum Programu Safer Internet, Fundacja Orange, Facebook Polska, Google Polska. 🌐Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *